Ceník Newborn focení

Ceník je platný od 1.1.2024


Objednáním fotografování vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.

Newborn fotografování je aranžované focení miminek

Focení probíhá mezi 6. a 15. dnem po narození.

Na focení je proto lepší domluvit se ještě v průběhu těhotenství.

Focení probíhá ve fotoateliéru v Nezvěsticích.

Malou ukázku práce můžete vidět ve fotogalerii.CENA

3 800 KČCo vše balíček obsahuje:


  • 2-3 hodiny focení (podle spolupráce miminka, někdy to může být méně, někdy více, raději si brzy po focení nic neplánujte)
  • 12 ks vyretušovaných fotografií (minimálně 5 fotek samotné miminko) v barevné a černobílé podobě zaslané přes Úschovnu
  • zapůjčení oblečení z ateliérového šatníku


PŘÍPADNÉ DOPLATKY :


  • každá další fotografie nad rámec balíčku za 250,-
  • tištěné fotografie můžete doobjednat při výběru fotografií podle ceníku tisku


Neupravené fotografie neposkytuji.


Chcete si objednat focení?

Informace k focení

Co dělat, když chci nechat miminko vyfotit?

Co mám mít s sebou na focení?

Jak probíhá focení?

Můžeme se fotit celá rodina?

Informace k focení

Co dělat, když chci nechat miminko vyfotit?

Ideální je domluvit se na toto focení v průběhu těhotenství, tím si zajistíte, že s vámi budu kolem termínu porodu počítat.

Hned po porodu (nejpozději do dvou dnů) se mi ozvete a domluvíme si konkrétní termín focení. Fotíme zpravidla mezi 6.-15 dnem po narození (čím jsou mladší, tím jsou spavější a usnadňuje to focení).

Focení miminka je časově náročné - může trvat 2-4 hodiny, obvykle kolem 3. Záleží na tom, jak miminko "spolupracuje", proto si na den focení raději nic jiného neplánujte. Z důvodu časové náročnosti a světelných podmínek se začíná fotit v dopoledních hodinách (začátek zpravidla v 10:00).

Pokud má miminko nějaké zdravotní omezení, hlašte mi to prosím předem.

Co mám mít s sebou na focení?

Krmení. To je jedna z rozhodujících věcí. Pokud tedy nekojíte nebo nekojíte dost, mějte s sebou dostatek příkrmů (raději více než akorát).
Vezměte si jídlo také pro sebe, aby vám během dlouhého focení nekručelo v břiše.

Pro miminko mějte také DUDLÍK i pokud jej nepoužíváte (mnohdy se ukázalo, že to bez něho nepůjde), dostatek plen (nejlépe menší a čistě bílé) a také látkové pleny.

Oblečení na miminko vozit nemusíte, vše potřebné mám. Na sebe si vezměte pohodlné oblečení, na rodinné focení se převlečete. Oblečení na focení by mělo být bez potisků a nápisů v jemných barvách. Neuděláte chybu bílou, jemnými pastelovými tóny a zemitými barvami.
Buďte upravení, nalíčené dámy, oholení nebo zastřižení páni. Oblečení vyžehlené (nene, nevyžehlí to photoshop). Pokud máte zájem o vizážistku, předem mě kontaktujte.

Můžete si vzít klidně i čtení nebo notebook a pracovat, když se zrovna bude fotit samotné miminko.

Jak probíhá focení?

Ještě před příjezdem se pokuste udržet miminko co nejdéle vzhůru (nejlépe 1-2 hodiny). Krmení se též pokuste naplánovat tak, abyste kojila po příjezdu do atelieru. Během focení pak probíhá krmení podle potřeb miminka (manipulací a častějším buzením občas vyžadují i častější krmení).

Po příchodu miminko vysvlékneme, pak si jej převezmu, a pracuji s ním sama. Nemusíte se ničeho bát. Miminka uspávám tak, abych je už částečně napolohované položila přesně do určené polohy.

Je nutné udržet si duševní pohodu, neboť miminko opravdu hodně vnímá, jak se cítíte a tato nálada se na něho přenáší. Někdy trvá uspávání hodiny, miminko může bolet bříško a být celkově ve špatném rozpoložení (také míváte špatné nálady :) ). Nevzdávejte to hned. Chce to klid a trpělivost.

Během focení je puštěné rádio, aby nebylo úplné ticho a miminko se nelekalo. Pro uklidnění také pouštím bílý šum, který velmi uklidňuje (doporučuji domů). Miminka také "wrapuji", čili balím do šátků. To je velmi zklidní (často i velké křiklouny), mnohem rychleji uspí a focení je pak pro všechny příjemnější a jednodušší. Postupně je pak zase vybalím.

Můžeme se fotit celá rodina?

Ano, miminko fotím i s rodiči a sourozenci.
Společné fotky se sourozenci a rodiči (pokud je o ně zájem) ale nesmí přesáhnout 50% balíčku (tzn. minimálně 5 fotek samostatné miminko). Netýká se fotek navíc.

Berte také v potaz, že malé děti vydrží v klidu a potichu tak půl hodiny, jestli vůbec. Tatínci občas také focení hůř snáší (trvá to, je tam horko, nedejbože plačtivé miminko)... Nejlepší je vyfotografovat jako první fotky rodinné a pak vyslat tatínka se sourozencem z atelieru na výlet nebo procházku po okolí.

Nevoďte prosím další členy rodiny (babičky, tety, bratrance atd.) nebo to se mnou předem konzultujte.
Pejsky (a další mazlíčky) v zásadě neodmítám, ale musím to vědět předem a musí splňovat podmínky (viz obchodní podmínky)

Nemáte co na sebe na společné fotky?

Máte pocit, že nenacházíte ve své skříni nic vhodného na focení?

Partner má jen trička s potiskem?

Nezoufejte, v atelieru je spousta věcí, které si můžete půjčit, v různých velikostech.

Na většinu se můžete mrknout zde.